Eén op de drie werknemers ziet collega met grootste mond het meest verdienen
Onderzoek van Learned toont aan dat ruim 30% van de werkenden vindt dat de luidste collega het meest verdient en 77% de Wet Loontransparantie niet kent.
Lees verderBreda, 11 maart 2025 – Een sabbatical nemen is steeds populairder: eindelijk tijd om die langgekoesterde wereldreis te maken of een nieuwe taal te leren. Voor één op de drie werknemers is de mogelijkheid om onbetaald verlof op te nemen zelfs belangrijker dan een financiële beloning zoals een bonus. Dit blijkt uit onderzoek van Europese HR-dienstverlener SD Worx onder 600 werkende Nederlanders naar beloningsvoorkeuren en motivatiefactoren.
Opvallend is dat de meerderheid het belangrijk vindt dat de werkgever open communiceert over het beloningssysteem. Voor 61 procent draagt een helder en eerlijk systeem, dat recht doet aan persoonlijke prestaties, bij aan meer werkplezier en tevredenheid. Bovendien is de kans groter dat medewerkers hun werkgever vertrouwen en zich goed blijven inzetten als ze begrijpen hoe hun loon wordt bepaald en zien dat het eerlijk is in vergelijking met hun collega’s.
Toch blijkt uit een ander internationaal onderzoek van SD Worx, uitgevoerd onder 18.000 werknemers en ruim 5.000 HR-directeuren in 18 landen, dat slechts 37 procent van de werknemers tevreden is over de transparantie van het beloningsbeleid van hun organisatie.
Hans Kroese, Manager SD Worx Reward, licht toe:
“Werknemers verwachten steeds meer transparantie en flexibiliteit van hun werkgever als het gaat om beloning. De ene werknemer wordt blij van een bonus, terwijl de ander meer waarde hecht aan de optie om een sabbatical op te nemen. Salaris zou geen gevoelig onderwerp meer moeten zijn. Werkgevers die goed luisteren naar de wensen van hun werknemers en open communiceren over beloningen, kunnen zich hiermee duidelijk onderscheiden in de huidige arbeidsmarkt.”
Dit artikel is een ingezonden persbericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.
WORD LID
Met HRcommunity maken we het werkveld iedere dag een stukje beter en mooier. Meld je gratis aan als lid, maak verbinding, haal én breng kennis, maak je eigen ledenprofiel, connect met andere leden en meer.
PUBLICEER
Heb je een uniek en interessant artikel geschreven en denk je dat deze interessant kan zijn voor de leden van HRcommunity? Stuur deze dan in via het formulier en wij gaan er mee aan de slag.