Wenders
Wenders is het adviesbureau dat ruimte maakt voor het nieuwe. Bij veel organisaties lopen veranderprocessen vast, wij zoeken een weg dat past bij mensen.

Service(s): Advies & Consultancy
Omvang: 3-10 medewerkers
Opgericht in: 2016
Herkomst: Nederland
Hoofdkantoor: Haarlem (Noord-Holland)
Voertaal: Nederlands
Fase Onderneming: Volwassen
Partner van HRcommunity: Nee
Wij zijn Wenders. Adviseurs bij complexe verandering, vernieuwing en ontwikkeling – Begeleiders van bestuur, directie en teams – Coach en trainer van managers en professionals. Vakopleiders van meer dan 500 proceskundigen. Auteurs van diverse boeken en artikelen over mens- en organisatieontwikkeling.
Als verandering vastloopt
Veel organisaties hunkeren naar een manier om creativiteit, initiatief en eigenaarschap te vergroten. Maar vaak lopen veranderprocessen vast door een teveel van het oude: te veel hokjes, te veel willen beheersen, te veel rationaliteit. En dat is nou net waardoor mensen grenzen ervaren, ruimte missen en liever niet bewegen.
Wenders zoekt een weg die beter past bij mensen. Een weg van openheid, sensitiviteit en nieuwsgierigheid. Waar twijfel er gewoon mag zijn. Net als momenten van impasse, imperfectie en het even niet meer weten. We werken met kwetsbare waarden, en dat merken onze samenwerkingspartners. Er komt weer lucht en vertrouwen. De energie begint te stromen. Er komt ruimte voor het nieuwe.
Spelen met Aandacht
“Do we think ourselves into a new way of acting, or do we act ourselves into a new way of thinking?”
Maakbaarheid en rationaliteit zijn bij veel mensen nog steeds dominante waarden. En daar is niks mis mee als je een technisch proces of een machine wilt ontwerpen. Maar bij ‘mensprocessen’ leidt deze overtuiging vaak tot allerlei blokkades. Want bij een menselijke dynamiek bestaat er niet één oplossing die alle problemen voor je wegneemt.
En hoe meer je daarin gelooft, hoe erger het wordt. Het streven naar rationele beslissingen ontaardt in perfectionisme. Daardoor schieten mensen in de analyse. ‘Paralysis by analysis’: er komt juist minder zicht op mogelijkheden en mensen ervaren minder ruimte en minder creativiteit.
Is er een alternatief? Jazeker.
Wenders werkt vanuit een fundamenteel andere kijk op processen van verandering en vernieuwing; het proceskundig perspectief. Een ‘meta-perspectief’ om te kunnen ontdekken wat er wel kan, juist als de werkelijkheid zich maar niet aan de afspraken wil houden. Want we zien dat verandering eerder evolutionair dan revolutionair verloopt.
Tags: advisering, begeleiding, Change Management, coaching, cultuur, docent, intervenieren, procesadvisering, ruimte maken, spreker, training
Ook Interessante HR Dienstverlener
Naar alle HR Dienstverlener
Laatste nieuws
Vacatures
Kalender
Downloads
Kennis
Blijf op de hoogte
WORD LID
Met HRcommunity maken we het werkveld iedere dag een stukje beter en mooier. Meld je gratis aan als lid, maak verbinding, haal én breng kennis, maak je eigen ledenprofiel, connect met andere leden en meer.
PUBLICEER
Heb je een uniek en interessant artikel geschreven en denk je dat deze interessant kan zijn voor de leden van HRcommunity? Stuur deze dan in via het formulier en wij gaan er mee aan de slag.

