Tags: Pensioenen

Ruim 1 op de 3 werkende Nederlanders bouwt geen volledig pensioen op

Maak een account aan of log in en lees verder


Vooral jonge werknemers weten niet hoe hun pensioen is geregeld

Breda, 25 november 2024 – Weet jij niet hoe je pensioen geregeld is bij jouw werkgever? Dan ben je niet de enige. Uit onderzoek* van Europese HR-dienstverlener SD Worx blijkt dat 30 procent van de werkende Nederlanders tussen de 18 en 34 jaar geen idee heeft wat voor pensioen zij opbouwen.

Daarnaast geeft 36 procent van de Nederlanders in loondienst aan geen volledig pensioen op te bouwen bij de werkgever. Slechts 14 procent zegt een aanvullende voorziening te treffen.

Pensioenkennis onder jongeren schiet tekort

In opdracht van SD Worx is aan duizend Nederlanders gevraagd in welke mate zij op de hoogte zijn van hun pensioenopbouw. Opvallend is dat met name de groep werknemers tussen de 18 en 34 jaar niet weet waar zij aan toe zijn. Zo geeft 30 procent aan wel pensioen op te bouwen, maar niet te weten wat voor soort pensioen zij opbouwen.

Pensioen niet wettelijk verplicht

In Nederland bestaat er geen wettelijke pensioenplicht. Dit betekent dat een werkgever niet altijd verplicht is om een pensioenregeling te treffen, tenzij dit specifiek is vastgelegd in de cao of binnen de sector. Volgens de Rijksoverheid heeft 90 procent van de werkgevers een aanvullende pensioenregeling, waarbij zowel werkgever als werknemer pensioenpremies afdragen. De bijdrage van een werkgever is gemiddeld genomen twee derde; de rest wordt ingehouden van het brutoloon van de werknemer.

“Dat bijna een derde van de jonge werknemers niet weet wat voor soort pensioen zij opbouwen is zorgwekkend. Aangezien er geen wettelijke pensioenplicht in Nederland bestaat, is het voor werknemers verstandig om zich vroegtijdig te verdiepen in de pensioenregeling die hun werkgever heeft getroffen,” aldus Stephanie Lasschuijt, People Country Lead Nederland bij SD Worx.

Tips voor pensioeninzicht en -opbouw

Bij twijfel kunnen werknemers via ‘mijnpensioenoverzicht’ eenvoudig inzien hoeveel pensioen zij opbouwen. Mocht er sprake zijn van een pensioengat, dan kunnen werknemers ook zelf sparen voor een pensioen door bijvoorbeeld in te leggen op een pensioenrekening. Het is bemoedigend dat 12 procent van de werknemers tussen de 18 en 34 jaar aangeeft dat zij naast hun pensioen ook geld apart zetten voor hun oude dag.

Handige hulpmiddelen en bronnen op een rij:

*Onderzoek uitgevoerd door onderzoeksbureau Multiscope in opdracht van SD Worx in mei 2024 onder 1000 Nederlanders.

Dit artikel is een ingezonden persbericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

 

Tags: Pensioenen
Je moet om een reactie te plaatsen.
Ook Interessante Artikel

Blijf op de hoogte


Laatste nieuws

Kalender

WORD LID

Met HRcommunity maken we het werkveld iedere dag een stukje beter en mooier. Meld je gratis aan als lid, maak verbinding, haal én breng kennis, maak je eigen ledenprofiel, connect met andere leden en meer.

PUBLICEER

Heb je een uniek en interessant artikel geschreven en denk je dat deze interessant kan zijn voor de leden van HRcommunity? Stuur deze dan in via het formulier en wij gaan er mee aan de slag.